Патиките на Меган Маркл од 50 евра се нова опсесија на трендсетерките

26 јуни, 2020
megan

Патиките што Меган Маркл ги носи со години не се премногу скапи, не се невообичаени, не се ни ретки. Сепак, тие во моментов се главниот адут на трендсетерките.

View this post on Instagram

Be conscious #veja #vejasneakers #quintastrada

A post shared by Quintastrada RE (@quintastrada_12) on

Станува збор за бели патики од францускиот бренд Веја со карактеристичен знак „В“, за кои се смета дека се со многу висок квалитет, а во исто време се и „еколошки“, изработени од природни материјали (органски памук).

Меган Маркл ги прошета за прв пат пред две години, на австралиска турнеја, а од тогаш трендсетерките ги усвоија како одлична алтернатива на Старките и „Golden Goose“ патиките.