Пет лежерни комбинации на принцезата Дајана кои можете да ги ископирате оваа пролет

29 април, 2020
61874368-princeza-diana

Принцезата Дајана е несомнено една од најголемите стилски икони, чии женски модни комбинации не воодушевуваат и денес.


Од нејзината прекрасна венчаница од 1980-тите до модерните минималистички фустани во раните 90-ти – скоро сè што сакаше принцезата да го носи останува запаметено и сè уште се анализира и користи како инспирација.