Стилска инспирација: Ана Винк

30 април, 2020
ана

Го обожаваме стилот на Емили Синдли и нејзиниот генијален талент за мешање на бои и разни модни стилови во добро заокружени. Сметавме дека во тоа нема никој ни да и се приближи, но нашата отворена стилска инспирација оваа недела е секако опасен натпревар за титулата  „Кралица на еклектично мешање на бои и принтови“!

Исто така скандинавка, Ана Винк е асистентка на стилистката Хана Мв, а нејзината љубов кон стилизирање на облеката ја практикува и преку својот Инстаграм профил, на кој 90.000 следбеници можат да ги следат нејзините дневни модни комбинации.

Ако барате инспирација за тоа како најдобро да комбинирате бои, да носите мода од 70-тите години, или да создадете опуштен / секси изглед, не заборавајте да го погледнете Инстаграм профилот на Ана и да го погледнете нашиот избор од нејзините аутфити!

View this post on Instagram

cottoncandy 🌈⚡️👒🌸🦋🌪

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on

View this post on Instagram

friday in @houseofsunny 🧡

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on

View this post on Instagram

your everyday delivery 🚚

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on

View this post on Instagram

Postcard Barcelona 💙

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on

View this post on Instagram

raindrops crop tops 🍟🍟

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on

View this post on Instagram

stretching for cph fw like 🕺🏽

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on

View this post on Instagram

green inside out 🥦🍏

A post shared by 💫 ANNA WINCK 💫 (@annawinck) on