За летна сезона во тренд-Топ три модели на фустани кои мора да ги имате!

28 мај, 2020
fustan

Удобно, убаво и во тренд.

Летото е незамисливо без шик фустани и здолништа кои истовремено гарантираат спас при високи температури.

Подолу ви ги претставуваме првите пет модели кои го преплавија Инстаграмот на инфлуенсерите и кои ќе имате можност ги видите насекаде ова лето, како и на социјалните мрежи така и на улиците.

“Слип” фустан

Тие ја обележаа модата на деведесеттите години, а потоа пред неколку години повторно станаа хит. Слип фустаните се издвојуваат  со елеганција, но и сексапил и се одличен избор за разни прилики.

View this post on Instagram

Wedding ready in Deia 💃 (dress gifted)

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02) on

Цветни фустани

Романтични и ретро, ​​фустаните со цвеќиња долж предниот дел се еден од водечките летни трендови и се сметаат за универзално ласкави фустани.

Фустани со точки

И покрај тоа што тие беа голем хит минатото лето, фустаните со точки никогаш не излегуваат од мода, така и оваа сезона, и секогаш гарантираат комплименти.