НАЈДОБРИТЕ СЕКС СОВЕТИ ЗА СЕКОЈ Хороскопски знак: Секси масажа ќе ги „запали“ биковите, водолиите секс играчки …

9 октомври, 2020
GettyImages-1155205764

Овен
Тие се многу страствени и во животот, па не е изненадувачки што такви се и во кревет – понекогаш тие страсти ги носат толку многу што се прашуваат што точно се случило, но во таа добра смисла.

Овните сакаат предизвици и, иако предиграта не им е толку важна, толку ги возбудува што се доминантни во сексуалниот однос. Тие сакаат да експериментираат кога станува збор за секс, а исто така сакаат да ги менуваат позите. Значи, ако сакате да му угодите на овен во кревет, предложете да пробате нешто ново, тој ќе биде воодушевен.

Бик

Луѓето родени во знакот на Бик се многу романтични, па нивната идеја за идеален секс е свеќи, малку лесна музика … Бикот ужива и во допирот, па да речеме, секси масажата е идеален начин да ги „запалите“ сите сетила.

Ерогената зона на Бик е вратот, па допирите и бакнежите во вратот се одличен начин да се запали неговата фантазија. Мисионерската поза со контакт со очите е чисто совршенство за љубовниците во овој знак.

Близнаци
Патем, тие се авантуристи, а некои од нив сакаат авантури во кревет – на пример, да пробаат „тројка“. Луѓето родени во знакот на Близнаци имаат „секси приказна“, а исто така сакаат да ги менуваат своите пози често за време на сексот. Допирите и бакнежите на рацете дополнително ќе ги „запалат“ Близнаците.

Рак
Иако можат да уживаат во секојдневен секс, тие обично треба добро да запознаат некоја личност за да завршат во кревет со нив. Ракот мора целосно да му верува на својата партнерка за да може да ужива во сексот, а допирите му помагаат да се опушти – држејќи се за раце, милување … Сепак, кога се релаксираат, не сакаат да имаат секогаш ист пол, односно понекогаш уживаат во нежно водење љубов, а понекогаш сакаат да прават работи „набрзина“.

Лав
Лавовите се нарекуваат кралеви на сексот, а она што најмногу ги возбудува е тоа што се чувствуваат пожелно. Луѓето родени во овој знак сакаат заведување, па затоа одличните романтични гестови и какви било „грандиозни“ начини да го изразат обожавањето на Лавот ќе ја разгорат неговата фантазија.

Допирите на грбот ќе ги „запалат“ страстите на Лав, а идеални пози се оние што вклучуваат седечка положба.

Девица
Девиците сакаат секс и многу често размислуваат за тоа. Тие се возбудени од хумор, генијалност, интелигенција, но секси пораки. За нив е важно редовно да имаат секс, а исто така сакаат да истражуваат во кревет и да пробуваат различни работи. Допирите на стомакот ги полудуваат, а идеалната поза е превртена каубојка или девојка.

Вага
Кога станува збор за сексот, Вагите гледаат на своите партнери како уметничко дело, обожавајќи го нивниот ум и тело. Не сакаат да ја споделуваат својата интимност со никого, и целосно се предаваат во кревет и го очекуваат истото од партнерот. Долниот дел на грбот е нивна ерогена зона, а позата која ќе ги доведе до сексуален огномет е 69.

Шкорпија
Сексот е неверојатно важен за нив, но за добар секс, не само што им е важен физичкиот аспект, туку треба и психички да ја возбудувате Шкорпијата. Тие сакаат да истражуваат доминација и подреденост во сексот и навистина сакаат да експериментираат, па дури и да бидат малку погруби – секако, ако партнерот се согласи.

Стрелец
Тие по природа се љубопитни, а истото важи и за сексот, затоа што на тоа гледаат можност да пробаат нешто ново. Тие се страствени и иако уживаат во „обичен“ секс, она што најмногу ги возбудува е да експериментираат со „малку“ нешто опасно. Нивната ерогена зона се колковите, така што пози кои вклучуваат седечка положба се идеални. За овие авантуристи, совршен секс би бил – на отворено, каде што нивната желба би била дополнително разгорена од опасноста да бидат фатени на дело.

Јарец
На амбициозниот знак на Зодијакот му приоѓа со секс со решителност и посветеност. На почетокот изгледаат незаинтересирани за своите партнери, но кога ќе се релаксираат и ќе го покажат своето вистинско лице, даваат се од себе за да го задоволат својот партнер бидејќи и тие делумно го доживуваат како натпревар. Тие сакаат да бидат први кои имаат секс со некого, а исто така уживаат да играат различни сексуални улоги.

Водолија
Припадниците на овој знак се често многу ексцентрични, па затоа не е изненадувачки што бараат малку „необични“ сексуални партнери и сакаат постојано да воведуваат нешто ново во креветот – сексуални играчки, на пример. Бидејќи ја сакаат и ја следат технологијата, тие со задоволство ќе ги испробаат сите нови уреди за секс.

Риба
За нив сексот е многу интимен чин, а она што многу ги возбудува е масажата на стапалата, што инаку е нивна ерогена зона. Не им е важно да пробаат нешто ново, ниту да експериментираат, но сакаат да истражуваат тантричен секс – да се фокусираат на дишење, движења …