Најголеми женски лаги во сексот: Зошто е алармантно ако се импресионирани од вашата големина?

6 август, 2020
сдсд


За да избегнат срам, жените честопати се преправаат дека сè е супер, иако, ајде да бидеме искрени, понекогаш не е така.

1. Глумење оргазам Иако Надиа тврди дека повеќето жени барем еднаш лажеле оргазам, таа вели дека не наишла на маж кој може да препознае глума. Сепак, таа ги повикува жените да не прават шоу од сексот и да се откажат од глумата за да им помогнат да ја постигнат својата цел, особено во долгорочните односи. „Додека лажењето е ефикасна тактика да се стави крај на лошиот секс, оваа лага шири „вирус“ познат како„ мажите мислат дека се богови во кревет“, истакнува Бокоди.

5 health benefits of sex — and how much sex is healthy - Insider


2. Неверојатна големина на пенисот

Природно е да сакате да го пофалите вашиот партнер во кревет, но „пенисот ти е толку голем“ е лага стара колку и луѓето, смета Надија. Таа објаснува како жените со поголема веројатност ја користат оваа тактика кај мажите оптоварени со големината на пенисот, на кои им е потребна постојана потврда за да се чувствуваат добро. „Овие се истите мажи кои се убедени дека големината на пенисот е поврзана со можноста брзо да ја доведат жената до оргазам и немаат вистински знаење за патот кон женското задоволство“, рече колумнистката, која еднаш призна дека е зависна од секс.

How To Improve Your Sex Life while You're Stressed - Stay Stress Free

3. Се препраат дека се неискусни

Ова е слично како да се преправаме дека имаме оргазам и служи за зголемување на егото на партнерот, особено на оние на кои им е тешко да се справат со фактот дека партнерот имал повеќе искуство од него. „Ако мислат дека немаме што да споредиме со нив, тие се чувствуваат подобро“, објаснува Бокоди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris