Најинспиративни модни цитати напишани некогаш

23 април, 2020
fashionquotes-michelleobama-1587072751

“Прво и најважно, го носам она што го сакам. Тоа е она на што жените треба да се фокусираат: што ги прави среќни и што ги прави да се чувствуваат удобно и убаво. Ако можам да имам некакво влијание, сакам жените да се чувствуваат добро со себе и да се забавуваат со мода. “- Мишел Обама

„Никогаш не користете го зборот„ ефтин “. Денес секој може да изгледа шик во ефтина облека (богатите ги купуваат и нив). Денес има добар дизајн на облека за секое ниво. Може да бидете најслаткото нешто на светот во маица и фармерки – зависи од вас. “- Карл Лагерфелд

„Секој може да се облече и да биде гламурозен, но како луѓето се облекуваат во слободн време е  најинтригантно.“ – Александар Ванг

„Добрата облека е пасош за среќа.“ – Ив Сен Лоран

„Зошто да се смениме? Секој има свој стил. Кога ќе го пронајдете, треба да се придржувате до тоа. “- Одри Хепберн

„Модата треба да биде форма на бегство, а не форма на затвор.“ – Александар Меквин