Најпопуларниот костим за капење меѓу познатите дами кој совршено ги прикрива недостатоците

8 мај, 2020
Naslovna

Четири години по ред, овој модел на костим за капење е апсолутен хит и меѓу славните дами и љубителите на модата.

Не сите дами се чувствуваат удобно и се покажуваат во дводелни минијатурни бикини. На многу луѓе им е потребен костим за капење што ги покрива нивните недостатоци и го задржува сè на свое место.

 Ова е токму како изгледа овој едноделен модел со тенки ленти и длабок израз во долниот дел, но и деколтето. Тој е со едноставен дизајн и обично е монохроматски.

View this post on Instagram

Weekend … ❤️💦

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Марката Gooseberry беше првиот што го лансираше овој модел во 2017 година, а од тогаш не е симната од loversубителите на модата и познатите дами.

Костимите за капење може да се купат во седум бои по цена од 10.000 динари.

Досега го носеа моделите Кендал Џенер и Алесандра Амброзио, како и актерката Оливија Ман.

View this post on Instagram

🍉

A post shared by Olivia Munn (@oliviamunn) on