Најпопуларните папучи за пролет/лето 2020!

15 мај, 2020
папучи

Доколку мокасините отсекогаш ви биле супер кога ќе ги видите на нечија нога, а сте немале храброст да ги носите, тогаш “муле”oбувките се совршен избор за вас.

Тие станаа популарни уште од моментот кога Сара Џесика Паркер, т.е. Кери Бредшо ги носеше во серијата “Сексот и градот”.

Mule е француски збор кој означува чевли со затворен или отворен преден дел, а отворен дел во петата. Со фустан, здолниште или фармерки, совршено се вклопуваат бидејќи симболизираат елеганција и префинетост.

Предноста на овој модел на чевли е што може да се најдат и по многу достапна цена, а за трендот се предвидува дека ќе трае долго. Па нема да згрешите и да потрошите повеќе пари за нив, ќе ви се исплати.

Еве неколку модели од овие обувки:

View this post on Instagram

Next step: The Open Toe Mule

A post shared by Totême (@toteme) on

View this post on Instagram

Exiting the studio.

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

View this post on Instagram

Back to business with @mango #MAngoGirls

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

View this post on Instagram

Blending in

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

View this post on Instagram

I’ve always had a soft spot for neutrals 💛🧡🤎

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on