Најубави послужувања на детски родендени!

12 мај, 2020
роденден

Никогаш не е премногу од нови идеи за роденден. Без разлика дали сами прават или нарачуваат кетеринг, мајките секогаш се трудат да обезбедат вкусна и интересна храна за детските роденденски прослави.

Доколку сакате да подготвите вкусни залчиња кои ќе им се допаднат на најмалите, изборот на намирници треба да биде едноставен, но храната треба да биде “спакувана” на начин кој им е интересен на децата.

1. Идеи за послужување на сендвичи

Забавна гасеница

Вкусни ракчиња

2. Идеи за послужување на овошје

3. Идеи за послужување на печива

Мини пици во форма на ѕвезда

4. Идеи за послужување на зеленчук

Магичен воз

Стапчиња од зеленчук

5. Идеи за послужување на солени грицки

Крекери со сос од крем сирење

Метлички од грисини и кашкавал


6. Идеи за послужување на слатки

Чоколадни кученца

Весели камиони од наполитанки

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi