НАЈЗДРАВАТА ДИЕТА ВО СВЕТОТ: За 4 недели ќе изгубите 4 килограми!!

2 октомври, 2020
371501_x1_f

Леќата и кефирот сами по себе се здрави производи, но кога се комбинираат имаат неверојатен ефект

Суровата леќата со кефир најдобро е да се конзумира наутро, бидејќи на тој начин прави чуда за организмот: чисти токсини, го подобрува функционирањето на гастроинтестиналниот тракт, панкреасот и црниот дроб, го нормализира шеќерот во крвта …

И немојте да ве плаши зборот „сурова“. Се покажа дека суровата леќата е дури и повкусна отколку варената.

Ќе постигнете видливи резултати само ако редовно конзумирате кефир и леќата, секое утро, неколку недели.

Подготовка: Вечерта пред спиење ставете 1 лажица сурова леќата во 1 чаша кефир. Оставете преку ноќ, на собна температура и наутро нека тоа ви биде појадок.

Наутро, натопете друга лажица леќата во чаша кефир, за да го имате истото за вечера.

Бидејќи леќата добро набобрува, таа е многу вкусна и хранлива.

После една недела, ќе почувствувате дека сте ја изгубиле таа надуеност, особено околу половината, а потоа ќе видите губење на тежината. За 4 недели, со оваа диета, губите 4 килограми.

Пробајте и нема да зажалите. Покрај слабеењето, ќе се чувствувате и многу поздраво. Вашата коса и нокти ќе бидат здрави и ќе му одолеат на кршењето и оштетувањето.

Леќата во комбинација со кефир е вистински чистач на цревата.