Намалете го крвниот притисок без лекови!

21 мај, 2020
притисок 1

Покачениот крвен притисок е болест на модерното време, а поврзано е со стресот, недостаток на сон, дебелина,солена храна,пушење и пиење алкохил.

Кај секој човек има моменти кога има покачен крвен притисок.

Заради стрес или прекумерна физичка активност мускулите се напрегаат, крвните ѕидови се стеснуваат и притисокот расте.

Еве како да го намалите покачениот крвен притисок за пет минути со помош на оваа кинеска метода.

Точка 1

Ова дури не е ни точка, туку линија. Таа поминува позади ушната ресичка до средина на клучната коска.

Оваа линија не треба да се притиска, ниту да се масира, туку нежно да се гали со рацете од горе надолу, едвај допирајќи со врвовите на прстите.

Повтотрете 10 пати од едната страна, па потоа на другата страна, исто 10 пати.

Точка 2

Оваа точка се наоѓа на делот од лицето на нивото на ушната ресичка на оддалеченост од половина сантиметар од увото во насока кон носот.

Оваа точка треба да ја масираме со врвовите на прстите по една минута од двете страни на лицето. Притискајте силно, но никако до болка.

Во кинеската медицина се смета дека правилниот проток на крвта до мускулите и ткивата е најважна работа. Ако на некое место настане стагнација на крв, тогаш на тоа место почнува развој на болест.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi