13 август, 2020

Oвој домашен пилинг, не само што ги отстранува масните наслаги и го елиминира дури и најтврдокорниот целулит, туку ја прави и кожата беспрекорна.

За да го направите, потребни ви се само неколку состојки и талогот од испиеното кафе.

Значи, талогот од кафето измешајте го со масло од кокос, а потоа и со масло од цимет, додадете шеќер во смесата и пилингот е подготвен, а може да трае една година ако се чува во фрижидер.

Можете исто така да додадете ѓумбир за посилен ефект од оваа чудотворна смеса.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Во само неколку чекори направете гел кој целосно го отстранува целулитот
Горе