Направи плескавици од тиквички!

31 мај, 2020
zucchini-patties-1-1

Состојки:

  • 500 гр рендани тиквички
  • 200 гр сирење
  • 100 гр брашно
  • 2 јајца
  • 2-3 чешниња лук
  • сол, масло

Подготовка:

Оставете ги крупно ренданите тиквички да се исцедат добро. Изматете ги јајцата, додадете брашно, сирење, а потоа додадете ги тиквичките и ситно изренданиот лук.

Со лажица издвојувајте дел по дел од смесата, и пренесете во тавата со предходно добро загреано масло. Пржите неколку минути, а потоа на хартиена крпа пренесети ги плескавиците, за да се отстрани вишокот на маснотии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi