Не е мит – Еве што на прва помислуваат мажите кога ќе видат женско тело

16 јули, 2020
5873955_depositphotos-250256554-s2019_ff

Женското тело има хипнотизирачка моќ за мажите. Обично кога жена ќе се соблече пред маж, тие забораваат на се останато и само сакаат да се препуштат на сопственото задоволство.

Тоа што на мажите прво им паѓа на памет кога ќе видат голо женско тело не е она на кое дамите прво би помислиле.

Изгледај кул

Кога жената ќе се соблече пред маж, неговото срцебиење се зголемува, крвта се шири во препоните, разумот се поматува па веќе и неможе трезвено да размислува.

Но и покрај се, тој се труди да остане сталожен за да не остави впечаток како никогаш порано не видел голо женско тело.

Конечно можам да зјапам

Иако се трудат да бидат цивилизирани во јавноста и да не зјапаат во женските гради кога се на состанок, теретана или канцеларија, кога жената ќе ги заборави манирите, тогаш и џентлменското однесување веќе не е приоритет. Тогаш им е дозволено да зјапаат што вистински и го прават.

Како да го одложам оргазмот

Познато е дека во текот на сексот, мажите имаат способност за побрзо постигнување на оргазам од жената. Тие не сметаат дека заради тоа се привилигирани туку дека многу повеќе мора да се трудат да го одложат сопственото задоволство за да ја задоволат жената.

Што сакаат да направам

Мажите велат дека жените не треба да се плашат и да им кажат што сакаат во кревет. На нив им е многу полесно ако ги упатите и им дадете повратна информација. Шепнете им на уво што сакате, насочувајте ги нивните раце каде сакате да бидат и слободно преземете контрола.

Баш сум среќник

Да, машките навистина чувствуваат благодарност кога ќе видат жена гола.

Зошто не би била сигурна во себе

Мажите воопшто не разбираат зошто жените се толку несигурни кога нивниот изглед е во прашање. Ако ги криете градите со рацете, се сокривате под постелнината и не можете со потполност да се опуштите, мажот ќе направи се за да се чувствувате добро и опуштено.

Дури и таа мала доза на недостаток на самодоверба, на мажите им е совршена симпатична но уште поубаво им е кога жената јасно и гордо ја покажува својата убавина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris