Не се откажувајте од мода ни за време на пандемијата: Совршен стајлинг на Ирина Шајк!

16 април, 2020
Irina sajk

Ирина Шајк уште еднаш ни оддржа модна лекција…

Ирина Шајк се грижи за сите мерки на заштита, но не се откажува од модата. И деновиве, таа се обидува да изгледа совршено стилизирана, а со својот последен стајлинг ја оправдува титулата кралица на добар стил.

Фотографирана е на улиците на Њујорк, во стил кој ги воодушеви сите модни критичари. „Обичен и стилски, едноставен стајлинг за пример. Таа знае како да ја комбинира гардеробата на вистински начин и ретко кога греши“, гласи еден од коментарите на социјалните медиуми.

Милитари принтот беше еден од водечките трендови во текот на зимската сезона и ја одржуваше својата водечка позиција во текот на пролетните денови. Таа дури и ја вклопила маската со својот аутфит и испрати јасна порака до сите дека придржувањето кон сите мерки на превенција е задолжително.