НЕЈЗИНИОТ ГОТВАЧ ТВРДИ ДЕКА НИКОГАШ НЕ И ЈА ПОДГОТВИЛ ОВАА ХРАНА!Кралицата Елизабета никогаш не го пробала ОВА!

27 август, 2020
302361_profimedia0518130748_ff

Малку е познато за британското кралско семејство

Иако никој не би рекол дека за ова станува збор , постои едно јадење што кралицата Елизабета никогаш не јаде. Нејзиниот личен поранешен готвач Дарен МекГрејди изјави дека никогаш не јаде – пица.

За време на своето работно искуство во Бакингамската палата, тврди таа, кралицата никогаш не вкусила пица. Тој започна да прави пица само кога започна да работи во палатата Кенсингтон, каде ги помина последните 4 години од својата работа за кралското семејство. Таму готви за принцезата Дајана, а потоа и за младите принцови Хари и Вилијам.

Како што вели, тој постојано правел пица за Вилијам, додека неговиот колега морал постојано да подготвува пица со пилешко на индиски начин, затоа што принцот е голем љубител на индиската храна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris