Нејзиниот стил е инспирација за жените низ целиот свет, а стајлингот секогаш за чиста 10-ка! 5 модни заповеди од Бриџит Макрон!

12 април, 2020
Макрон

Сè што ви треба за добар стил се овие 5 парчиња на облека.

Нејзиниот стил е одраз на елеганцијата и е пример за тоа како треба да се облекува жена која се одржува себеси. Нејзиниот стил на облекување ги воодушевува жените ширум светот, таа е честопати на врвот на списокот на најдобро облечени жени, а од овие правила никогаш не се откажува.

Првата дама на Франција има изграден и дефиниран стил од кој не отстапува со години. Во нејзината облека, најчесто можеме да видиме моќни палта и костуми кои оставаат впечаток на  успешна жена.

Тие го опишуваат нејзиниот стил како софистициран, зрел и смел. Овие 5 парчиња се клучни во градењето на добар стил и според неа секоја жена треба да ги има во соблекувалната:

1. Сако

Доброто сако може да го надополни секој стил. Тоа оди со сè, со панталони, фармерки, здолништа и фустани. Ова парче треба да биде дел од гардеробата на секоја жена, бидејќи во неа секоја дама изгледа моќно и успешно.

2. Тесен фустан

Иако е непишано правило дека жените на нејзина возраст не треба да носат здолништа и фустани над колена, таа не се грижи за тоа.

Таа е обожавателка на модели на тесни и кратки фустани кои ја следат линијата на нејзиното тело и мора да признаеме, таа изгледа одлично во нив.

3. Тесни фармерките

Исто како сакото, тесните фармерки ја формираат основата на секоја гардероба. Тие можат да се носат во обична, како и празнична варијанта во зависност од тоа како ги комбинирате.

4. Добра торба

„Секоја жена треба да има една добра, кожна торба. Повеќе пари се вложуваат во овие парчиња, додека не мора да потрошите многу на останатите. Ако купите торба со добар квалитет таа ќе ви трае со години“.

Најдобро е да изберете такви во црна или крем боја, така што тие лесно можат да се вклопат во секоја гардероба.

5. Добри салонки

Тоа што се однесува до торбите, истото важи и за чевлите. Купување квалитетни класични црни салони е добра инвестиција. Бриџит ужива да носи високи потпетици и верува дека тие се одраз на женственост и елеганција.

Настрана од овие 5 правила, таа се придржува и на правилото гардеробата секогаш да и е во јаки бои, затоа најмногу можеме да ја видиме во весели комбинации на облека.

Дали вие ги имате овие парчиња во вашата гардероба?