Неколку совети за поубаво задоволство во креветот: Еве како да разговарате со партнерот за лошиот секс

7 октомври, 2020
02-similar-sleep-patterns-Reasons-That-Married-Couples-Should-Sleep-in-Separate-Beds_551752222-Dean-Drobot-760x506

Изберете го вистинското опкружување
Изберете го најдобриот и најопуштениот момент за да започнете ваква тема. Најдобро е да разговарате за време на вечерата или кога ќе се сместите удобно за да гледате телевизија на каучот.


Не очекувајте чуда
Треба да се ослободите од сите работи што вашиот партнер не може да ги промени, дури и ако сака. Ова, меѓу другото, се однесува на неговиот природен мирис на телото.
Затоа, мора да бидете свесни дека не можете да ја промените личноста, туку само одреден начин на однесување.


Разговарајте отворено
„Фрлете ги сите карти на маса“ и разговарајте отворено со партнерот за вашата сексуална врска. Но, не ги потенцирајте само вашите желби, туку слушајте ги неговите. Важно е и вие и тој да се чувствувате добро и да уживате во креветот.

Побарајте стручна помош
Понекогаш проблемите и разликите во сексот се толку големи што нема напредок дури и по разговорот. Ако се најдете во безнадежна ситуација кога станува збор за вашиот сексуален однос, време е да се обратите кај специјалист.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum