НЕМА КОНКУРЕНЦИЈА: Четири знаци кои се НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ!

17 декември, 2020
543-Seks

Ако барате партнер со кого би можеле да бидете задоволни во кревет во сите аспекти, тогаш треба да побарате еден од овие четири хороскопски знаци кои според астрологијата се најдобри партнери.

Риба

Нека не ве лаже нежната и навидум мирна природа на емпатичните Риби. Овие карактеристики не ги прават пасивни, но им овозможуваат да се синхронизираат со вашите потреби. Тие се природно приврзани и брзо го прилагодуваат своето однесување за да се чувствувате што е можно попријатно. Рибите ќе откријат кога се чувствувате најчувствителни и ранливи и наместо да го искористите тоа, ќе најдете безбедно прибежиште во нив. Водењето љубов со Риби сигурно ќе биде незаборавно искуство водено од страсти.

Близнаци

Предизвикувачки и заводлив Близнак може да биде волшебен љубовник. Можеби вашиот флерт започнал малку непредвидливо, како да не сте сигурни дали тој воопшто сака да ве однесе дома или да ја продолжи вечерта со вас. Близнаците се толку исклучителни во кревет. Можете дури да се вратите дома со Близнаци и вечерта да започне со „филм“, да се соблечете и да се упатите кон спалната соба. Сите неочекувани пресврти што ќе ги почувствувате со Близнаците, ќе ве одведат во „возење од животот“. Иако нема да знаете што ќе се случи кога возењето ќе заврши, сигурно ќе знаете дека се исплатеше.

Лав

Живиот, топол Лав има магнетна енергија која делува опојно. Лавовската природа изневерува привлечна харизма која кога ќе се фокусира на романтиката ќе ве однесе на пат во еден правец. Иако страста на Лавот во кревет на почетокот може да биде малку преинтензивна, наскоро ќе ве обземе големо чувство на сигурност. Лавот би можел да се определи за покреативен и театарски пристап кон предиграта, како што е играњето улоги. Можеби на почетокот ви изгледа чудно, но токму дивиот Лав може да биде страствената промена што ја баравте во спалната соба. Не плашете се да експериментирате со Лав. Нека започнат игрите.

Вага

Вагите се познати по тоа што стекнуваат пријатели каде и да одат и се во можност да создадат основна врска со скоро секој што ќе го сретнат. Затоа не е изненадувачки што умерените и дарежливи Ваги имаат тенденција да бидат сочувствителни и дарежливи и во спалната соба и навистина можат да уживаат во тоа само кога знаат дека нивниот партнер е задоволен. Вагите не мора да преземат одговорност во спалната соба, но ако им дадете предлог или јасни упатства, тие со задоволство ќе ги исполнат вашите најскриени желби. Вагите секогаш бараат совршена рамнотежа. За време на вашето интимно патување, Вагата ќе се потруди вашето искуство да биде што поисполнето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi