НЕОЧЕКУВАН „ФАКТОР“ ВО СЕКСОТ: Направете ја оваа промена во спалната соба!

22 октомври, 2020
секс

Сите бои влијаат на расположението, како и на страста и желбата за водење љубов.

Ако сакате повеќе секс, можеби е време да земете четка и да ја обоите просторијата во друга боја!

Тоа се бои кои, според истражувањата, ја „будат“ страста или ја „гаснат“, па затоа треба да ги избегнувате!

Боја на карамела

Иако спалните соби се обично бели или беж, ѕидовите треба да бидат малку посилни, како карамели. Топлите бои нè релаксираат, а истражувањето спроведено во 2014 година покажа дека луѓето со спални во боја на карамела имаат почесто секс.

Виолетова

Студија спроведена во 2012 година покажа дека луѓето кои имаат виолетова спална соба или виолетова постелнина, имаат секс околу 3,5 пати неделно.

Сива или беж

Всушност, тие не се добар избор, бидејќи луѓето чии простории од тие бои имале секс, во просек, едвај малку повеќе еднаш неделно.

Бело

Ако вашата спална соба е бела, таа боја е смирувачка. Вие сигурно спиете одлично, но можеби немате премногу „акција“. Обидете се да вклучите во него детали за споменатите бои кои ја зголемуваат желбата за водење љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum