Несоница, лоши чувства, болест… Овие знаци покажуваат дека имате лоша енергија во куќата – еве како да се ослободите од неа!

6 јули, 2020
energija

1. Емоционален замор и исцрпеност

Заморот е природна работа, но ако постојано чувствувате исцрпеност во вашиот дом, тоа може да значи дека вашиот дом е исполнет со негативни вибрации.

2. Главоболка

Константната главоболка во домот може да биде предизвикана од негативна енергија.

3. Респираторни проблеми или напади на клаустрофобија

Овие проблеми можат да се појават и како причина за напнатост на разни работи, но може да бидат предизвикани и од негативна енергија.

4. Сушење на растенија

Ако растенијата продолжат да се исушат и покрај нивното негување, тоа би можело да биде знак за негативност. Лошата енергија може негативно да влијае на растенијата, предметите и животните.

5. Појава на мириси кои не знаете од каде потекнуваат

Кога непријатни миризливи миризби се појавуваат во домот без причина, тоа може да биде присуство на негативност.

6. Несоница

Недостатокот на сон може да укаже на негативна енергија во домот.Ако има знаци на негативност во вашиот дом, можете да примените различни техники за чистење на енергија. Можете да го направите ова со помош на жалфија, темјан или со ставање на предмети во домот што зрачат со позитивна енергија.

Метод Фенг Шуи: нова „намера“ во домот

Како сакате да се чувствувате во вашиот дом? Сакате ли да се чувствувате слободно и позитивно во својот дом? Изразете ја својата намера гласно и јасно за да можете да иницирате промена.

Универзална жалфија

Луѓето ширум светот согоруваат растенија за да ја исчистат негативната енергија, а една од најчесто користените е жалфијата. Ова растение се собира и суши, а потоа гори со неговиот прочистувачки чад. За да го направите ова дома, ставете сушена жалфија во огноотпорна чинија и запалете ја. Поминете ја целата куќа чадот. Жалфијата е исто така одлична да ја додадете во водата со која чистите површини и подови.

Со музика против лошите вибрации

Не само што музиката ќе ви помогне да се ослободите од целиот стрес и вишокот негативна енергија , туку со музика која има посилен бас, ќе ги избркате негативните енергии надвор од вашиот дом.

Окадете го просторот со темјан

Темјанот се смета за моќен прочистувач на лошата енергија. Со причина бројни истражувања покажале дека луѓето се чувствувале многу подобро во просториите на нивниот дом, откако го окадиле домот. Запалете темјан и ширете го чадот околу куќата. Ова ќе и овозможи на добрата енергија да тече.

Лимонот како спас

Лимонот е со право една од најчестите мириси, не само кога станува збор за производи за чистење, туку и кога зборуваме за миризливи ароми за куќата (свеќи, масла и сл.). Лимонот помага во свежината на просторот, па затоа е одлична идеја во секоја просторија да се стават свежи парчиња на лимон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi