Нивес Целзиус стана плавуша и кој е новиот изглед на Дорис Пинчиќ

15 мај, 2020
Screenshot_2020-05-15 Nives Celzijus postala prava plavuša, a i Doris Pinčić je bila kod frizera - kako izgledaju

Почетокот на минатата недела во Хрватска започна процесот на олабавување на мерките против корона вирусот и почнаа да се отвараат продавниците ширум земјата.

Едни од најпосетуваните секако биле фризерските салони и покрај големиот број на веќе закажани термини. Сепак познатите Нивес Целзиус и Дорис Пинчиќ Рогозница чекале да помине првиот бран за да направат промена на својот изглед, со кој веднаш потоа се пофалиле на социјалните мрежи.

„Имам нова боја, веќе не сум жолто пиле. Како ви се допаѓа?“ – прашува Нивес

Познатата сексипилна пејачка претходната црвена боја на коса, со која ги изненадила своите фанови, решила да ја замени со руса што ја прави помила и романтична, за што говорат и комнтарите кои ги добила.

Дорис Принчиќ Рогозница пак се определила за не толку драстична промена. Таа ја освежила бојата на својата брановидна коса која исто така наишла на одобрение кај нејзините следбеници и пријатели. Освен оваа промена Дорис се подготвува и за следниот професионален предизвик во животот односно како водителка на ТВ емисијата „Добро утро, Хрватска“ на HRT.