Носат само проблеми: Советниците за брак откриваат какви грешки најчесто прават луѓето во бракот

20 декември, 2020
Screenshot_3

Кога станува збор за грешките што ги прават паровите во врските, брачните советници навистина виделе сè. Затоа тие беа во можност да препознаат какви грешки прават паровите најчесто.

Ги споделија своите искуства на Reddit и истакнаа каде партнерите прават најмногу грешки, а одговорите беа дури и доста провокативни.

1. „Тие се сеќаваат на минатите проблеми додека се обидуваат да го решат сегашниот“.

2. “Тие не обрнуваат доволно внимание на интимноста во нивната врска, а тоа вклучува и секс. Многу врски започнуваат со „жешка“ фаза за време на која интимноста доаѓа сама по себе. Но, бидејќи тој период исчезнува со текот на времето, многу парови не користат време и енергија за да дознаат како да се одржи интимноста “.

3. „Тие погрешно сметаат дека треба да се чувствуваат заљубено цело време, а ако тоа не е случај, тие веруваат дека се во брак со погрешна личност“.

4. „Слушаат да одговараат, а не да слушаат“.

5. “Тие им дозволија на семејството и пријателите да се вклучат во нивната врска. Сетете се на стариот:„Многу баба, дебело бебе“? Па, така е.”

6. „Тие очекуваат нивната подобра половина да биде свесна за сите нивни мисли и чувства и тоа само затоа што тие постојано се наоѓаат наоколу. Но, вашиот партнер не чита умови!“

7. „Сексуална некомпатибилност – ова е случај кога едната личност гледа на сексот како начин на поврзување, а другата како на придобивка“.

8. „Забораваат дека се иста екипа и дека не се борат некој да победи, туку заедно да го решат проблемот.

9. „Партнерот очекува да ви биде една личност сè. Но, ви требаат и пријатели и колеги и хоби и цел систем на поддршка”.

10. “Кога една личност вели дека не е задоволна од една работа, а партнерот одговара дека е незадоволен од друга работа. Прво треба да се поправи една работа и да се смири. А потоа, една ќе премине на друга”.

11. “Чекајќи да пропадне врската пред да дојдат на советување. И тогаш очекувајте советникот да ја оживее за еден час”.

12. „Тие одат кај брачни советници и мислат дека се судии кои ќе им кажат кој е во право, а кој не“.

13. „Тие се одлучуваат за дете иако гледаат дека нивната врска не оди и очекуваат дека ќе ги спаси – а тоа никогаш не било и никогаш нема да се случи“.

14. „Тие се однесуваат подобро со домашните миленици отколку со партнерите“.

15. „Тие викаат наместо да се фокусираат на проблемот“.

16. “На паровите се гледа како на индивидуи кои случајно се заедно, а не на нив како на двојка. Не е тоа брак, тоа е исто како да имате цимер”.

17. “Следете ги резултатите. Резултатите од партнерот и вашите, а тоа е смрт за вашата врска. Па, бракот е партнерство, а не конкуренција”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris