Нов тренд: Ѕвездено небо на вашите нокти

7 август, 2020
Screenshot-4

Жените често ја менуваат бојата на ноктите, но исто така сакаат да цртаат на нив.

Без разлика дали се работи за некои летни мотиви, како што се цвеќиња, овошја, пеперутки или некои во потемни варијанти, менувањето на нивниот маникир е сигурно нешто што често го прават.

Затоа ви претставуваме друга идеја за вашите нокти, нешто како мало уметничко дело.

Ако сакате малку потемна боја на ноктите, предлагаме да нацртате универзум или со соѕвездије на нив.

Основата за овој стил на ноктите е дефинитивно некоја потемна боја како црна, темно сина или темно виолетова. И точките што претставуваат соѕвездија се нацртани со бело.

Ѕвезденото небо на ноктите изгледа многу интересно, но и елегантно.

Ако сакате и ако сметате дека е интересно,кога одите на маникир можете да ги замолите да Ви цртаат планети или некои други небесни тела, може да изгледа многу интересно.

Погледнете го видеото како да го направите ова ѕвездено небо сами, ако одлучите да го пробате ова дома.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris