НОВ ТРЕНД ВО БИКИНИ СВЕТОТ! Можеби ќе им се допадне на мажите, но жените тешко дека ќе бидат воодушевени!

13 септември, 2020
нов тренд наслов

Овие двајца млади момци се одлучија да ги надминат модните граници!

Креатори на овој необичен костим за капење се двајца пријатели од Торонто, кои сакале да се забавуваат на овој начин, но и да започнат бизнис. Чад Сасуке и Тејлор Филд смислија машка верзија на бикини, и започнаа да ги продаваат преку Интернет. Цената на бикинито е 45 долари.

– Почнавме да носиме луди костуми за капење на ергенски забави. И кога видовме трико за борби, помисливме како можеме да го користиме ова како костим за капење, но бидејќи сè се гледа преку него, решивме да контактираме со добавувачите и да направиме верзија што навистина може да се користи за пливање – изјавија овие пронаоѓачи.

Сè започна како шега, но сега овие двајца пријатели планираат сериозен бизнис.

– Ќе започнеме со контакт со продажниот сектор. Работиме на промотивни фотографии и видеа, потоа ќе започнеме со рекламирање, и ќе им ги понудиме на различни продавници – вели Сашко.

Филозофијата зад Брокините е многу едноставна – не ја сфаќајте премногу сериозно.