Новите модели за капење пристигнаа! Еве 5 од најинтересните

24 мај, 2020
Насловна

Летото е скоро зад аголот, па затоа на полиците на продавниците за облека пристигнаа нови модели за капење. Бидејќи цврсто веруваме дека и покрај црните прогнози, успешно ќе уживаме во радостите на морето. Tука сме да ви покажеме што е моментално „трендовски“, но во исто време ве охрабруваме да носите какво било парче, за кое сметате дека најдобро одговара на вашето тело и да се чувствувате пријатно во него.

1. Царство на животните

Се чини дека оваа година животинскиот образец ќе доминира на плажите и на сончање. Покрај оние модели кои се целосно украсени со животински отпечатоци, постојат и малку посуптилни модели со изразени илустрации на егзотични и диви животни.

2. Тропска градина

Цветната шема е неопходна декорација на нови колекции за костими за капење во сезони, но оваа година наместо романтични и пастелни бои кои создаваат впечаток на цветачки ливади, зачекоривме во темна ноќ и пренесовме допир на магични тропски градини.

3. Боја на тронот

Секоја нова сезона на костими за капење раѓа нови хит бои, а се чини дека оваа година сепак ќе се бориме за тронот на популарност меѓу двата модела. Овие се костими за капење со жолта боја и оние во тула. Додека жолтите модели се движат од неонски до бледо жолти, нивната конкуренција има малку потесен опсег на нијанси кои се движат од пригушена портокалова до розова зајдисонце. Што мислите, кој ќе победи во овој дуел на крајот на краиштата?

4. Преклопени класици

Што се однесува до едноделните костими за капење, можеме да ги примениме сите трендови што ги спомнавме досега. Но, постои оној што е врзан исклучиво за нив. Оваа сезона, црните костими за капење со одреден пресврт се екстремно популарни, без разлика дали се работи за шутли, ремени, перфорирани делови или преголеми лакови. Тие навистина ни нудат нов изглед на класиците.

5. Сјај на плажа

За крај, оставивме вистински хит – одлични бикини (буквално). Мора да признаеме дека тие се идеални за после некоја забава на плажа или попладневно кафе покрај морето! И едно е сигурно, во бикини како ова сигурно нема да одите незабележано