Нутриционистка откри која храна ќе ви помогне да се ослободите од салото на стомакот (ВИДЕО)

10 декември, 2020
Screenshot_2

Австралиската нутриционистка Лиан Вард добро знае дека тајната за губење маснотии не е гладта. Она што е потребно за губење на тежината е дефицит на калории. Со други зборови, важно е да согорите повеќе килограми отколку што внесувате, а тоа ќе го постигнете со движење и вежбање.

Сепак, има храна што може да го поттикне согорувањето на маснотиите, особено на стомакот, а Вард тврди дека тоа се билни чаеви, чиа семе, јајца, пилешки гради и маслиново масло. Оваа храна, всушност, ќе ве засити и со тоа ќе ви помогне да јадете помалку.

„Без оглед на тоа што ќе ви кажат социјалните медиуми, нема храна што согорува маснотии. Треба да јадете помалку калории во споредба со тоа колку внесувате”, предупреди таа на TikTok каде што често објавува совети за исхрана.

Тоа не значи дека треба да гладувате, туку да ја воведете диетата во рамнотежа.

„Нека половина од вашата чинија се состои од зеленчук и салата, една четвртина протеини и една четвртина јаглехидрати и една лажица здрави масти од извори како што е маслиновото масло“, советува таа.

@leanne_ward_nutrition

Reply to @bekahw22 I have a free podcast episode on healthy fat loss, click link in my bio to listen to episode 1 on my podcast 🎙 #fatloss

♬ original sound – TheFitnessDietitian

Кафето е неопходен дел од нејзиното мени. Како што тврди, тоа е вкусно и полно со протеини, бидејќи се подготвува со бадемово или овесно млеко и со додавање на калциум.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi