Обликот на градите го открива карактерот на жената – круша или грејпфрут?

19 декември, 2020
dreamstime_l_47433814

Италијанскиот сексолог Пјеро Лоренцони верува дека женските гради можат да означат карактер во иста мера како што тоа го прави астрологијата. Ги подели на дињи, грејпфрут, круши и лимони.

Ако сакате да ѕирнете во тајните на женската душа пред да се фрлите во страсна прегратка, побарајте помош во старата шпанска уметност на гатање. Овој термин се однесува на предвидување на иднината од обликот и карактеристиките на градите, а во денешно време овој метод го користат и експертите. Тие тврдат дека карактерот на жената може да се прочита од обликот и големината на нејзините гради.

Жените со големи гради се поделени на оние кои ретко ќе одбијат покана за секс и дами кои повеќе уживаат во нежност. Според обликот, Лоренцони ги подели жените на дињи, грејпфрути, круши и лимони. Тој додаде и портокали и тврди дека жените со ваква форма на гради не се луди по секс, туку тие сакаат галење.

Дињата бара восхит и сака да се разгалува

Овошната листа започнува со дињи. Пјеро тврди дека жените со кружни гради изгледаат мајчино. Но, жените со гради во форма на диња, пред сè, сакаат восхит кај мажите. Ако ги расипете, многу ретко ќе ја одбијат вашата покана за секс.

Лимонот секогаш бара задоволство


Мажите кои сакаат жени од див, непослушен карактер, треба да ги изберат оние чиј врв на градата наликува на половина лимон. Овие жени се полни со живот, понекогаш слатко дрски, но пред се сакаат живот полн со изненадувања и адреналински задоволства.

Грејпфрутот сака нежност и не е за голема страст


Жените што се кријат зад градите се далеку од она што го очекуваат. Можеби изгледаат секси и заводливо, но во суштина се срамежливи и не ги интересираат големи изливи на страст. Ќе ја разгали својата партнерка, но пред сексот ќе стави размена на нежност.

Слатка е како доцна крушка


Ако сте пикиркале убавица со гради во облик на круша, знајте дека, иако конзервативни, овие жените сакаат секс во сите варијанти. И внимавајте! Иако делуваат многу сериозно, овие припаднички на понежниот пол се склони кон прељуба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris