Од бањата до гардеробата: Најдобрите секс пози и локации кога сакате да ја искористите приликата

11 мај, 2020
Naslovna

Стручниот експерт Трејси Кокс ги откри најдобрите секси пози што треба да ги испробате кога сакате да ги искористиш. Секогаш постои страв дека вашите деца нема да навлезат во собата, па затоа би било најдобро да ги менувате локациите за интимни односи, пишува The Sun.

Ова беше особено проблематично за време на карантинот и полицискиот час, кога повеќето луѓе беа постојано дома заедно, така што, според изјавите на Трејси за порталот „Femail“, секоја секунда е важна за употреба, особено кога децата спијат.

Една од локациите што таа ги предлага е бањата, бидејќи тоа е претежно единствената просторија во домот што има клуч. Покрај сексот под туш, Трејси сугерира нешто поразлично, а тоа е секс на мијалник.

– Нека водата во тушот ги маскира звуците. Жената нека седна на мијалникот, и оставете го мажот да застане пред неа и кренете ја со рацете за стабилност – сугерира Трејси.

Ако имате гардероба или друга просторија со облека или поголем плакар, нејзиниот предлог е постојана „кучешка поза“ (doggy style). Жената треба да влезе во гардероба, а мажот треба да навлезе во неа од позади. Жени, не заборавајте да се држите за нешто стабилно!

И дневната соба има своја привлечност. Ако имате мрзливи 10 минути, а децата спијат, седнете на неговиот скут пред свртениот телевизор и покријте се со ќебе.

– Ако брзате, користете лубриканти. Вие исто така може да мастурбирате едни со други со брзање. Тоа не значи дека немавте добар секс, но ова е само поефикасен начин за побрз резултат – истакнува Трејси.