ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО ГЛАВА: Меланија и Доналд Трамп се усогласија со облеката, но нејзиниот ПРЕУБАВ фустан го засени во целост

17 септември, 2020
304109_u_ff

Американската прва дама уште еднаш е главна модна вест

Меланија Трамп (50) му се придружи на сопругот и американскиот претседател Доналд (74) на состанокот со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Белата куќа пред потпишувањето на историските договори меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин, а на многумина им „падна во очи“ дека американскиот „прв пар“ беше модно усогласен, што немаат навика да го прават обично.

Додека американскиот претседател избра тегет костум со бела кошула, неговата сопруга, сепак, остави посилен впечаток во темносиниот фустан со средна должина украсен со бели детали. Станува збор за модел на модната куќа Прада, која, според британски Експрес, чини 3.700 долари без јака и ракави.

Во согласност со вообичаениот стил на Мелани, овој модел беше пресечен под градите, од каде што се шири, а американската прва дама го комбинираше со бели салонки на Кристијан Лубутин, во вредност од скоро 680 долари.