Од овие намирници непријатниот мирис во вашиот дом ќе исчезне

1 јуни, 2020
155755_shutterstock-406744876_ls

Колку и да го држите домот чист, понекогаш непријатните мириси остануваат. Со оглед дека хигиената во домот е приоритет поради здравјето, постои еден трик кој ќе ви помогне да ги отстраните непријатните мириси, како од загорени јадења, храна во фрижидер, канти за губре.

За ова ви се потревни овесни снегулки. Ова здрава храна ефикасно ги апсорбира течностите и непријатните мириси.

Ставете овесни снегулки во кантата за губре и мирисот ќе се изгуби.

Во еден сад ставете овесни снегулки и истиот оставете го преку ноќ во фризидерот, тој ќе ги неутрализира несаканите мириси ефикасно како и сода бикарбоната.

Исто така може да ги користите и надвор. Ако во дворот имате некои места од кои се шират непријатни мириси слободно истурете околу нив овесни снегулки или пак измешајте ги со земјата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi