Одлична фора за целиот дом да мириса чисто – еве како! Одличен трик за сите домакинки

20 април, 2020
zidovi

Домакинка од Австралија открила одличен начин за чистење на ѕидовите. Бонус е што целата куќа ќе ви мириса на свежо испрани алишта.

„Некаде прочитав дека жените ги чистеле sидовите со омекнувач за облека за да мирисаат добро. Морав да го пробам ова и се навлеков ’“, напиша оваа Австралијанка на својот Фејсбук профил.

Што треба да направите? Растворете половина чаша омекнувач во кофа со топла вода и почнете со чистење. Толку едноставно.

„Ѕидовите се чисти и мирисаат одлично. Престојот во мојот стан е како да шетате низ градината на рози. Не можам да ви кажам колку е добро ова“, напиша таа во коментарите на социјалните медиуми.

Нејзиниот „рецепт“ го испроба друга домаќинка, но на вратите! Ефектот бил неверојатен.

„Кој би рекол вратата е всушност бела“, изјави таа за австралиските медиуми. „Јас искористив малку посилно срество и тврда четка за чистење и рибав „како луда“. После тоа, само го избришав со чиста крпа – неверојатно!”

Пробајте и вие и кажете ни дали навистина функционира!