Омилена поза за одлични оргазми!

1 септември, 2020
оргазми

Омилена поза за зачудувачки оргазми!

3 од 4 жени се колнат дека доживуваат оргазам скоро секој пат!

Досегашните истражувања покажаа дека 25% од жените можат да доживеат кулминација во која било варијација со партнерот на тоа, но дури три од четири девојчиња ќе се согласат дека истата поза со улоги на замена е вистинска бомба!

Таканаречената „каубојка“ пози или обратна мисионерка не само што ќе го олесни вашиот оргазам (и не само каков било оргазам!), туку ќе се чувствувате како вистинска божица.

Обратната мисионерка е креирана за жени кои сакаат да доминираат – освен целосна контрола врз вашиот партнер, оваа поза е моќна, страствена, удобна и едноставно, неописливо оргазам.

За разлика од партнерите кои можат да постигнат оргазам без премногу концентрација и напор, вашиот климакс зависи малку помалку од самата пенетрација, а малку повеќе од тоа колку внимание се посветува на вашиот клиторис.

Логичен заклучок е, позицијата што ќе го направи вашето задоволство што е можно полесно е оној во кој неговата горната карлица ќе биде во постојан контакт со вашата најслаба точка.

Повеќето жени ќе се согласат дека обратната мисионерска позиција е клучот за најдобриот оргазам токму заради ова. Секако, самата поза не значи многу без правилен притисок и ритам, но со вас во улогата на шефот, имате целосна контрола и слобода да ги прилагодувате секој детал на себе и на сопственото задоволство. Плус, момците го сакаат тоа кога ќе ги земете работите во свои раце.

Да се ​​направи сè уште подобро – оваа поза се покажа како омилена и кај мажите испитаници. Значи, ако веќе не сте ја испробале, пробајте ја во кревет, на каучот или на масата во кујната. Преземете контрола, бидете на врвот. Ветуваме, нема да зажалите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris