Oткриена е тајната на убавината на Џулија Робертс: Оваа ефтина крема помага да го одржи младешкиот изглед!

23 септември, 2020
jul

Сите се прашуваат како толку добро изгледа Џулија Робертс и на 53-годишна возраст изгледа како од почетокот на нејзината кариера.

Додека некои веруваат дека станува збор за генетика или естетски процедури, славната актерка откри како нејзиниот младешки изглед може да се припише на ефтиниот крем за лице што може да го најдете во блиската аптека. Кога помислуваме на ентериерот на козметичка кеса со холивудски убавици, помислуваме на скапи брендирани креми чии цени го одземаат здивот. Но, одамна научивме дека цената и квалитетот не мора да одат рака под рака.

Значи, дури и најголемите sвезди со длабок џеб, оние што можат да си дозволат скапа козметика, често посегнуваат по достапни производи во аптека.


Џулија Робертс е една од оние starsвезди кои не страдаат од скапа козметика, туку го користи само она што и одговара најдобро. Наместо славните брендови како La Mera или SkinCeuticals, „згодната жена“ крие добро познат и прилично ефтин крем за аптеки во нејзиниот кабинет за бања, за што веќе слушнавме позитивни работи. Тоа е богатиот крем Skinn Food на Веледа, обожуван од голем број на славни убавици, меѓу кои Ријана, Кендал enенер, Викторија Бекам, Роузи Хантингтон-Вајтли и Адел.


Овој чудесен крем, кој се продава по цена од само 500 денари, ја освои Џулија Робертс и, освен за лицето, се користи за нега на рацете после миење садови, како и за нега на груби области како што се лактите и стапалата. Weleda Skin Food е одлична и за нега на исечени усни, кутикули или како пример пред да нанесете шминка, а Кендал Џенер еднаш откри дека ја користи како хајлајтер за посвеж изглед.