Откриена уште една последица од вирусот корона: Таа ги погодува и жените и мажите и може да биде трајна!

23 декември, 2020
opadanje-kose-460x0

Студија од ноември 2020 година ги испита симптомите и последиците од ковид-19 кај мала група од 63 учесници. За 58 учесници вклучени во анализата, 14 (24,1 процент) пријавиле опаѓање на косата. Во оваа студија, просечното време од почетокот на симптомите на коронавирус до забележливо опаѓање на косата беше 58,6 дена.

Кај петмина од 14-те учесници, косата беше обновена и оваа непријатна последица од инфекцијата со вирусот корона се повлече; сепак, другите девет не. Можно е дека опаѓањето на косата е поврзано и со тешка форма на болеста.

Сè уште не е јасно до кој степен и зошто се одвива овој биолошки механизам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris