Ова е најжешката работа што можете да ја направите во кревет. Единствениот проблем е што малкумина се осмелуваат да го сторат тоа!

25 септември, 2020
кревет

Играњето не е само за професионални стриптизети, туку во вистинската форма е уметност. Тоа е можност за жените и мажите да ги разбудат своите сетила, да го ценат своето тело и да изложат сè. Може да биде една од најубавите работи што некогаш ќе ја направите или сведок, особено во интимна ситуација.

Уметноста на заведување

Начинот на кој го соблекувате партнерот може да биде најсензуалниот чин во животот. Откриваме неколку трикови кои засекогаш ќе бидат врежани во неговата меморија.

Првиот чекор во уметноста на соблекувањето пред мажот е самодовербата. Без комплекси или несигурности. Верувајте ни, тој сака да ве види гол!

Иако сигурно ве прогонуваат сомнежи и маки во врска со целулитот, стриите и вишокот килограми, треба да бидете сигурни дека тој нема да избега низ вратата. Напротив, тој ќе биде почестен што решивте сензуално (и храбро) да се соблечете само за него. Затоа што не заборавајте дека ова е една од главните фантазии на мажите!

И, кога ќе почнете да го спуштате каишот од фустанот, секогаш имајте на ум дека сте најсензуалната жена во историјата.

Создадете атмосфера што ќе направи да се чувствувате безбедно и што ве вклучува во оваа уметност на стриптиз. Меко осветлување, свеќи и секси декор ќе ви помогнат да се соблечете без никаков комплекс. Исто така, имајте на ум дека стимулацијата на другите сетила го прави телото и мозокот да се фокусираат на задоволството. Тој сигурно ќе биде возбуден штом започне шоуто!

Уметноста на стриптизот се сведува на еротика и заведување и затоа ви треба изглед кој ќе ја натера да ви ја откине облеката.

Фокусирајте се на вашата долна облека. Сакате да зрачите со сензуалност, но пред сè, треба да се чувствувате и ултра секси!

Ах таа чипка

Нашата препорака е чипка. Искористете го трендот на бралета и чувствувајте се како една од танчерките на Мулен Руж. Можете да носите корсет или секси ноќница за да ја чувате во тајност.

Пронајдете долна облека што одговара на вашето тело и ве прави да се чувствувате самоуверено. Имајте на ум дека носењето сензуална долна облека ќе ја разбуди вашата фантазија и сите сетила.

Не плашете се да ја изнесете својата поекстровертна страна за време на стриптизот. Седнете го на стол и сензуално движете се околу него додека се соблекувате. Нежните движења и допири ќе бидат вашите најдобри сојузници!

Нежно соблечете се и оставете му да му се восхитува на секоја кривина на вашето тело. Играјте со облека, како копчиња на кошула, коса и оставете заводлив изглед да зборува за себе.

Дали сте премногу срамежливи да го пробате? Потоа можете да започнете со флертувачки бакнежи додека почнувате да се соблекувате. Може да му дадете до знаење што сакате да се случи таа вечер и колку сакате да се чувствува посебно. Сигурно ќе падне пред вашите нозе!

Ова е ваш момент, искористете го максимално! Размислете да имате целосно внимание за да можете да го натерате да прави што било што сакате. Уживајте да бидете ѕвезда во сопственото шоу и оставете го со отворена уста.