ОВА МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО НОВА ПАНДЕМИЈА: СЗО испрати важно соопштение!

1 декември, 2020
koronavirus-6


Безгрижната администрација на антибиотици и антивирусни лекови поради пандемијата на вирусот корона, на крајот може да доведе до нова пандемија, што може да биде и многу полошо, изјави претставникот на Светската здравствена организација. „Тоа е многу важно прашање, антивирусни лекови и антибиотици. Ако не пиеме внимателно антибиотици, затоа што тие треба да се користат само кога ни препишува лекар, додека сите лекари треба да бидат многу внимателни во проценката дали се потребни или не, можеме да се соочиме со уште полоша пандемија по вирусот корона “, истакна СЗО


Станува збор за пандемија на микроорганизми отпорни на антибиотици и антивирусни лекови. Затоа, велат тие, од витално значење е да разбереме дека вирусот корона ни даде поттик да ги преиспитаме нашите ставови за заразни болести и од гледна точка на лекарите и од гледна точка на општеството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris