Ова не смеете да го правите за време на секс – предупредуваат докторите

15 јули, 2020
8bc1d9b4-d670-414b-a93f-105c1772860f

Урологот Давид Кауфман од Њу Јорк го предупредува жените дека пред да имаат секс не треда да мократ бидејќи со тоа се зголемува рисикот за уринални инфекции. За време на интервјуто за Yahoo News тој додал дека мокрењето после секс е здраво и важно за спречување на инфекции, но во секој случај треба да се избегнува пред бидејќи тоа е најчест предизвикуваш на постоитални инфекции познато и како цистит. За време на секстот има можност да бактериите од вагина на навлезат во утерусот и мокрењето после секс е обично со поголем млаз на мокрача поради притисокот и полесно може да се исфрлат бактериите надвор од вашето тело.

Woman with big implants breasts in elegant bra

За жал жените поради својата анатомија се далеку поосетливи на инфекции на мочните канали за разлика од мажите. Освен тоа што се наоѓаат блиску до вагината и анусот, а со тоа и преносот на бактерии е полесен, утерусот е долг се на се околу 5 цм па бактериите немаат долг пат за минување до меурот. Поред истражувањето на британские медицински центри, жените кои користат дијафрагма како метод за контрацепција се изложени на поголем ризик на инфекции бидејки дијафрагмата може да го притисне мочниот меур.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi