Ова парче ќе го одбележи летото. Модата од 90тите се враќа!

19 април, 2020
216745_moda_ls

Сведоци сме дека многу трендови од 90-тите години се вратиле на модната сцена за време на есенските и зимските сезони, и така ќе биде и во текот на летото.

Модата брзо се менува и трендовите стануваат нови, а дизајнерите се чини дека беа особено инспирирани од 1990-тите, па повеќето трендови од тој период се вратија.

Ако некој верува во модните експерти, ова парче ќе доминира на модната сцена во текот на летната сезона.

По враќањето на шорцевите, карираните комплети, широките фустани и костумите на ред дојдоа плетените маици.

View this post on Instagram

Is it summer already ?

A post shared by Adenorah ♏️ (@annelauremais) on

Кога ситуацијата со корона вирусот ќе се стабилизира и животот се враќа во нормала, на улиците честопати ќе ги видиме жените, каде што акцентот ќе биде на плетените парчиња.

View this post on Instagram

Blue Valentine 💎 (gifts tagged)

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02) on

Маичките се лесни за вклопување во сите стилови. Тие даваат доза женственост и елеганција, а се неопходно парче во гардеробата на секоја жена оваа сезона.

Дали овој стил ви се допаѓа?