ОВАА МАЈКА може за 40 евра да ти даде совет за подобар СЕКС!

22 септември, 2020
бозе наслов

Бидејќи луѓето само површно гледаат на нејзиниот профил на Инстаграм, тие не сфаќаат дека работата што ја работи е многу повеќе од „подобрување“ во сексот

Лани Павловиќ, чиј сопруг е половина Хрват, половина Мексиканец, веќе може да ви каже од фотографијата на вашиот „весел творец“ дека ќе ја задоволите сопругата на најдобар начин. Тоа е нејзината најпрофитабилна услуга во моментот.

View this post on Instagram

S.E.X POST 👉🏻 so you know you want to read! ⠀ ⠀ We live in such a “let’s f*#k” society these days. Dating apps, s.e.x apps, casual flings, drunken hookups … it’s the norm! But why? ⠀⠀ ⠀⠀ Is it that young men and women are too scared to be vulnerable and put their trust in another; actually form a relationship of sorts with someone. Is it that people feel s.e.xual activity IS the way to form a connection? Do people just enjoy the quickie one night stand- wham bam thank you mam! (Let’s be honest, no one actually enjoys this tho 💁‍♀️)⠀ ⠀⠀ As someone who talks about s.e.x for a living, I see this all the time! People spreading the love so freely without any thought. People becoming crazily brazen about asking for it, even expecting it. People feeling unsatisfied after getting it. The art of forming a relationship first, even a friendship, is almost lost. ⠀⠀ ⠀⠀ Don’t get me wrong, I enjoy a little promiscuity, there is nothing wrong with being spontaneous and having some fun! ⠀ ⠀⠀ But…. Remember kids, friends with benefits is better then a one night stand. If I’ve learnt anything over my years it’s that. ⠀ ⠀⠀ Take some time, get to know people, turn s.e.x into an exchange of energy, into something fun for both parties. Meet some awesome new people through the process… you never know where new connections could lead. ⠀⠀ ⠀⠀ My advice. Don’t be so trigger happy! Slow down, enjoy the people you meet in more way then one! Make your s.e.x life one worth talking about because it’s f#*king quality! ⠀ ⠀⠀ ⠀⠀ Ps. Need help in this department? Visit Lahneepavlovich.com ⠀⠀🥰 ⠀⠀ ⠀⠀ #selflove #empowerment #love #happy #sexcoach #beauty #conscioussexuality #pleasure #lahneeland ##brisbaneblogger #relationshipcoach #fun

A post shared by Lahnee Pavlovich (@lahneeland) on

Сексологот Лани Павловиќ (33) од Квинсленд, Австралија, ја заинтригираше јавноста на почетокот на септември кога најпознатите светски медиуми не известија за нејзината работа. Таа ги советува мажите, но и жените, како да го подобрат својот сексуален живот. Лицето кое е подготвено да сподели слика од неговиот пенис со неа за 40 евра, ќе го добие, следејќи го примерот, информација за која поза во сексот е најдобра за нив и како најдобро да ги задоволи жените. Ја контактиравме и таа ни рече како се случи тоа што им помага на луѓето подобро да го запознаат своето тело и на тој начин да бидат поактивни сексуално.

– Се занимавав со новинарство и односи со јавноста, дипломирав комуникација и работам во медиуми повеќе од 12 години. Повеќето од она што го пишувам е насочено кон здравјето и фитнесот, благосостојбата на жените и сексуалноста, што ме фасцинираше, па започнав да студирам разни студии за зајакнување и секс на жените, мотивациски говор… Потоа повторно се запишав на колеџ и студирав психологија и сексологија – ни раскажува таа.

Бидејќи луѓето само површно гледаат на нејзиниот профил на Инстаграм, тие не сфаќаат дека работата што ја работи е многу повеќе од „подобрување“ во сексот. Тоа е последниот чекор, пред тоа таа помага да се подготват ментално луѓето, да се ослободи од некои бариери што тие си ги поставија самите на себе.

– Не сум лута кога не ја разбираат мојата работа. Една од главните причини зошто ја работам оваа работа е да помогнам да се разбие стигмата околу сексот и да се зборува за тоа.

И што велат нејзините најблиски за сè; родители, семејство, пријатели?

– Тие сметаат дека е фантастично. Прво, јас сум високо образована личност што е важна за моето семејство, и второ, јас сум личност со која луѓето воопшто можат лесно да разговараат затоа што не им судам. Среќна сум што можам да разговарам со нив за работи за кои не можам да зборувам со други – заклучува таа и додава дека нејзините роднини исто така ја прашуваат за совет.

Лан е мајка на две деца, има ќерка и син. Откако се породи, вели таа, следел недостаток на сексуален нагон.

– Да се ​​биде родител значи и да имате помалку време за интимност воопшто. Среќна сум што имав сопруг кој ме поддржуваше и заедно го надминавме тоа. Имаме најдобри односи, внатре и надвор од собата. Недостаток на либидо откако родив деца и сите промени што се случија на моето тело и ум ми помогнаа сега да им помагам на другите мајки во форма на сексуалност – тврди таа.

Во неколку наврати, таа објави на својот Инстаграм профил во врска со услугата „Пенис Извештај“, каде Лан им објаснува на мажите која поза е најдобра, како подобро да ја задоволат жената и им дава совети за хигиена на гениталиите. Некои мислат дека можат да и испратат фотографија од својот пенис преку Инстаграм и дека на тој начин ќе ги добијат сите потребни информации.

Таа вели дека не им е дозволено да го сторат тоа затоа што ќе ги блокираат, па нема да можат повеќе да и пишуваат. Тоа го прави професионално и сите информации за тоа како и како можам да добијам нејзини совети врз основа на фотографиите може да се најдат на нејзината веб-страница. Сопругот не е лут поради фотографиите на пенисот кои и пристигаат.

– Мојот сопруг разбира дека ова е дел од мојата работа и затоа воопшто не му е чудно. Во никој случај не прифаќам фотографии од голи мажи или некој што ми ги праќа, тие автоматски ќе бидат блокирани. Нудам професионална услуга која им помага на мажите подобро да го разберат своето тело и подобро да го користат. Исто како што личен тренер разбира како работат мускулите и со кои вежби и диета ќе се развиваат подобро, така морам да знам и човечка анатомија и каква улога игра таа во интимноста и сексот – раскажа.

Бидејќи го носи презимето Павлович, нè интересираше дали има некое потекло од балканот. Не, но таа има сопруг чие презиме го носи затоа што е половина Мексиканка, половина Хрватка.

За време на вирусот корона, призна таа, имала повеќе работа.

Луѓето го користат ова време да се едуцираат и тоа е фантастично. Направив многу повеќе учење еден на еден и создадов програми за парови за време на короната за да ги подобрам нивните сексуални животи. Наскоро ќе имам курс за жени како да мастурбираат подобро, што е нешто што постојано ме прашуваа за време на короната – ни рече таа на крајот.