ОВАА ПОЗА ЈА САКААТ СИТЕ ПАРОВИ, НО МОЖЕ ДА БИДЕ МНОГУ ОПАСНА: Од кревет ќе одите директно во БОЛНИЦА!

3 октомври, 2020
пар

Честопати зборуваме за најдобрите пози во сексот, оние кои гарантираат најсилен оргазам, но ретко кој се справува со најопасните пози.

За да биде сè поинтересно, една од најомилените пози за двата пола е истовремено и најризична.

Студија спроведена во Бразил покажа дека скоро 50 проценти од фрактури на пенисот се случиле во позиција „кравјо“. (Кравјо девојче, кога жената е на врвот).

Објаснување на докторот: во оваа позиција, жената целосно го контролира ритамот и се спушта со целата своја тежина и тешко може да застане во случај на „погрешна пенетрација“, односно кога пенисот е извртен под незгоден агол.

Нема да има последици за дамата, а за мажот следи болна агонија по скршениот полн орган.

Втора најопасна е поза „кучешки стил“, кога жена се потпира на лактите и колената, а маж продира од позади.

Сосема неочекувано, најбезбедната мисионерска поза за жените тоа што тие лежат на грб, раширени нозе, а мажот продира од напред.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort