Oвие два хороскопски знаци одат добро во кревет но не и во љубовна врска

29 август, 2020
хороскоп

Постојат луѓе кои делуваат како да се создадени едни за други, но сепак не можат да функционираат во врска.

Некои хороскопски знаци, иако тие се слични по природа и имаат слични карактеристики, обично не можат да одржат успешна долгорочна врска.

Тоа е комбинација на маж од Шкорпија и жена од Овен.

Во одредени области, овие два хороскопски знаци се како создадени едни за други.


Со двата знака управува планетата Марс, која ги зајакнува најбезбедните елементи кај поединецот. Кога две лица, управувани од Марс, се обидат да се спојат, може да биде или полн погодок или јасен неуспех, средината не постои.


Маж – Шкорпија би се чувствувал повреден во оваа врска и постојано ќе ги лекувал своите имагинарни рани. И Овенот нема да може да ги контролира навредите упатени кон него. Проблемот е што двата знака се премногу чувствителни и лесно се навредуваат, но за жал, тие се исто така склони да се повредуваат едни со други.

Иронично е дека компатибилноста на довербата помеѓу мажот Шкорпија и жена Овен е навистина силна. И двајцата се многу лојални во врската и се посветени едни на други. Иако можеби не биле создадени едни за други, паровите од Шкорпија-Овен се многу искрени во своите врски.

 Машкото Шкорпија е длабок мислител. Тој сака да филозофира, но не е склон да зборува за неговите откритија подоцна. Жената од Овен сака да коментира за сè што и доаѓа на ум и го очекува истото од партнерот.

Со други зборови, тие не се најдобриот пример за добра комуникација. Тие можат да имаат кратки и еднострани разговори, но на жената Овен и треба слободно да го изрази своето мислење.

Иако тие се одлична комбинација во кревет, Шкорпија и Овен немаат идеална комуникација за одржување на долга врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris