ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ СОГЛАСУВААТ ОДЛИЧНО: Кога ќе излезат од спалната соба, пеколот се распаѓа!

15 октомври, 2020
хоњ

Луѓето не мора да имаат слични ставови, стил и мисли за да бидат компатибилни во сè. Повеќето барем еднаш доживеале страст и силна хемија со некого, но не размислувале да влезат во сериозна врска затоа што едноставно знаат дека не се едни за други.

Хороскопот, исто така, игра улога во тоа. Постојат парови на ликови кои совршено се сложуваат во кревет, но надвор од него едноставно не одат заедно.

Овен и Близнаци

Луѓето родени во овие два знака ќе се забележат едни со други во општеството и тешко ќе ги контролираат своите страсти. Овенот е многу страствен, а Близнаците е забавен и спонтан – овие карактеристики прават совршена комбинација. Тие сакаат да испробуваат различни работи во кревет, но тешко е таквата врска да се претвори во нешто сериозно бидејќи и двајцата се многу темпераментни и се борат за доминација, па затоа често има конфликти.

Водолија и Стрелец

И двајцата имаат репутација на „слободен дух“ – Водолијата го шета светот со главата во облаците, додека Стрелецот ги избегнува обврските што носат сериозни врски со нив. Двајцата веројатно ќе се сретнат на некое релаксирано место како излегување или одмор. Меѓу нив, сè започнува со флертување, дури и расправија, и на крајот завршува во кревет. Овие два лика имаат малку шанси да станат пар во врска.

horoskop

Вага и Лав

Како и парот Овен-Близнаци, оваа комбинација веднаш ќе искра. Двајцата сакаат заведување и освојување, како и погруби. Кога ќе завршат заедно, нема да се двоумат да ги изразат своите страсти на јавни и несоодветни места. Ќе споделат комплименти и ќе го подигнат егото едни со други, но надвор од креветот никогаш нема да најдат разбирање и соодветно почитување.

Јарец и рак

Кога станува збор за овој пар, сексуалната привлечност може да биде многу драматична – од играње сексуални игри, играње улоги, доминација. Тие многу се возбудуваат, но нивните темпераменти и амбиции не се совпаѓаат, па немаат никакви шанси за врска.