Овие три хороскопски знаци имаат голем ТАЛЕНТ секогаш да се заљубуваат во „погрешен“ партнер

9 декември, 2020
Screenshot_6

Дали имате пријателка која е постојано несреќна во љубовта? Сестра која секогаш се вљубува во некоја будала? Или веќе сте имале неколку неславни врски кои не успеале? Многу жени имаат такви непријатни искуства. Некои луѓе постојано се разочаруваат од љубовта. Дали зависи од нив или едноставно од лош избор на партнер? Астролозите ја проучувале материјата и тврдат дека тоа ќе се случи многу поверојатно кај припадниците на овие три специфични хороскопски знаци. Причината за ова е што тие имаат нос само за погрешни мажи – кои некако магично ги привлекуваат. Покрај тоа, жените родени во овие три знаци се често премногу наивни и премногу добродушни.

Вага

Вагите сакаат униформност и хармонија. Избегнува кавги и дискусии по секоја цена. Кога станува збор за љубовта и врската, таа брзо заслепува од прекрасниот изглед и веднаш ја убедуваат ситниците. Вагите во главно се заљубуваат над ушите и веднаш ги ставаат розовите очила. За жал, честопати превидува сигнали за предупредување. Таа е многу наивна и секогаш верува во доброто кај луѓето. Тоа е убав став, но во овој случај честопати води кон вагата постојано да паѓа на погрешни мажи и секогаш да завршува разочарана.

via GIPHY

Рак

Жените родени со знак на рак се исто така меѓу знаците што паѓаат на погрешни мажи. Иако ракот претежно ги крие своите чувства и тешко се отвора, може многу лесно да изгуби глава по некого. Раковите бараат заштита во врската и физичката близина е многу важна за нив. Бидејќи Раковите се многу добронамерни и верни луѓе, тие секогаш се со својот партнер – без разлика дали им оди добро или лошо. Тие често имаат тенденција да го стават својот партнер на пиедестал и целосно да замижат пред неговите негативни карактеристики. Тие многу добро знаат за љубовно страдање и разочарување.

via GIPHY

Риби

Рибите често се прилично наивни. Имаат точна визија за совршениот партнер и за тоа како треба да функционира добрата врска. Меѓутоа, кога чувствата влегуваат во игра, рибите често целосно забораваат на своите принципи и вредности. Овој хороскопски знак е вистински сонувач и лесно се заслепува од вашите соништа. Откако рибите ќе се најдат на седмото небо, тие веќе не можат да размислуваат јасно. И тогаш тие не гледаат како секогаш се заљубуваат во посебен тип на човек, имено оној што не е достапен, кој не сака да ги покаже своите чувства и не сака да се поврзе.

via GIPHY

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi