Овој хороскопски знак е симбол за човечност: Вагата е пример за праведност и единственост!

19 јуни, 2020
libra-neon-sign_1262-21355

Правда

Кога минуваат низ тежок период или имаат одредени проблеми, луѓето секогаш се свртуваат кон Вагата. Ова е најчесто затоа што Вагата прво ја гледа суштината на проблемот, а потоа го дава советот. Можеби нема да го реши проблемот целосно, но тука е за да обезбеди внимание и психолошка поддршка која е најчесто потребна.

Шарм

Вагата е лесно да ја засакаш затоа што е многу шармантна. Има можност да ги натера другите да се чувствуваат посебно, да ги разберат чувствата и емоциите на другите луѓе, да им дадат радост и оптимизам.

Чуствителност

Вага е исклучително чувствителна за луѓето околу неа. Дури и кога се расправаат со некого, тие целосно ќе го разберат спротивниот став. Вагата не сака да се лути, но кога ќе дојде тој момент, подобро е да бегате затоа што се крева бура. Тие знаат да пламнат исклучително брзо, но и брзо се смируваат. Тие секогаш жалат што реагирале насилно и невнимателно.

Убавина –  внатрешна и надворешна

 Со Вагата управува Венера – божицата на убавината и љубовта. Вагата ја цени убавината во сè, било да се тоа луѓето, уметноста, музиката или партнерството.

Романтика

Вагата сака со сето свое срце. Ако имате среќа да бидете сакани од една Вага, тогаш мора да знаете дека нема да најдете таква љубов на кое било друго место. Вагата не верува во љубов на прв поглед.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi