Овој хороскопски знак сака да води љубов уште на првиот состанок: Се вљубува многу лесно

11 јуни, 2020
shutterstock776876626-830x0

Ако некогаш сте се запрашале кој хороскопски знак убедливо најмногу се препушта на своите страсти и со задоволство се согласува на секс веќе на првиот дејт се чини дека конечно го имаме одговорот.

Истражувањето на веб-страницата „Plenty Of Fish“, во кое учествувале 2.000 луѓе од Велика Британија, открило дека Водолија може најбрзо да се занесе во интимна врска. Дури 15 проценти од луѓето родени во овој хороскопски знак признале дека имаат секс на првиот состанок.

Луѓето родени меѓу 21 јануари и 18 февруари се познати по нивните заводливи способности, а кога станува збор за емоции, многу се заљубуваат и се подготвени брзо да ги прескокнат сите „здодевни“ прашања и да скокаат во кревет.

Второто место, на изненадување на многумина, го зазедоа Рибите (11 проценти), а третото Овенот (10 проценти).

Вага (со само 3%) е знак на кој му треба најмногу време да се занесе во емоциите, затоа што тие се сметаат за најголеми романтичари на хороскопот.

Откријте подолу кои знаци најчесто имаат секс на првиот состанок:

Водолија (15 проценти)

За разлика од другите знаци, сексот или емоциите се важен дел од животот на секој Водолија. Тие се познати по својата страст, потреба за авантура и возбуда. Затоа тие честопати се водени од нивните емоции и немаат проблем да ја споделат својата интимност.

Риба (11 проценти)

Риби се сензуални, имагинативни и креативни. За овој воден знак, сексот е повеќе физичка работа отколку емотивна.

Овен (10 проценти)

Типичниот Овен е препознатлив по неговиот врел темперамент, самодоверба, силен карактер, но и имагинација во сексот. Честопати, зовриените страсти премногу брзо ги водат во креветот на партнерот.

Бик (10 проценти)

Како земјен знак, Бик е многу стабилен и сензуален. Сепак, тоа не значи дека тие можат лесно да ги контролираат своите емоции. Родените во овој знак веруваат дека сексот е најдобриот начин за комуникација.

Близнаци (8 проценти)

Близнаците сакаат брзина, спонтаност и експериментирање, така што може да се каже дека истите се такви и во сексот.

Рак (9 проценти)

Раковите ја ценат врската со емоциите. Тие се романтични, не уживаат во сексот без емоции и обврски.

Лав (9 проценти)

Познат по нивниот егзибиционизам и потребата секогаш да бидат во фокусот на вниманието, Лавот се препушта на своите страсти и честопати влегува во романси без размислување.

Девица (7 проценти)

Девиците го сакаат самиот сексуален чин, но тие се многу пребирливи и интимниот однос од нив бара претпазливост.

Вага (3 проценти)

Вагата е многу креативна во сексот, а кога станува збор за интимни односи, тие се подготвени да бидат бесконечни романтичари, но и да се внесат во секс без чувства.

Шкорпија (8 проценти)

Шкорпија е најсексипилниот знак во Зодијакот. Тие го привлекуваат спротивен пол на секој чекор и гордо ја носат титулата заводници во текот на целиот живот.

Стрелец (6 проценти)

Ѕвездите се опуштени и самоуверени во сексот. Тие сакаат да водат љубов и тоа го прават спонтано, без потреба да докажат нешто.

Јарец (4 проценти)

Јареците ја ценат важноста на добриот секс, но подготвени се целосно да му се предадат на партнерот кога добро ќе го запознаат. Тогаш тие се чувствуваат сигурни и безбедни.