Овој народен лек е направен од само 2 состојки: Веднаш лекува болка во стомакот и уништува Хеликобактер

7 јуни, 2020
хфгхгфхг

Хеликобактер пилори престојува во долниот дел на желудникот, а според податоците на Светската здравствена организација, половина од населението е заразено со оваа бактерија. Ако не се лекува навреме, таа може да предизвика сериозни здравствени проблеми. Во народната медицина, уште од античко време, оваа мешавина е позната, која лечи цревни заболувања, тврда столица, но исто така ги уништува бактериите во стомакот и има корисен ефект врз болката. Потребни ви се смокви и маслиново масло за да го подготвите овој лек.

Подготовка:

Ставете ги сувите смокви во тегла, најдобро е да ги исечете на четвртини, а потоа врз нив истурете домашно нерафинирано маслиново масло.

Оваа мешавина треба да стои најмалку 40 дена, по што можете да ја користите. Земете по една смоква секое утро на празен стомак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi