Овој пар „тренира секс“ секој месец: Тестираат пози и си даваат оцени!

6 октомври, 2020
секс

Романсата во спалната соба може да биде на друго место за вас бидејќи имате бурни животи или деца за кои треба да се грижите.

Но, една мајка открила дека таа и нејзиниот сопруг го одржуваат својот сексуален живот „свеж“ и „возбудлив“ дури и со работа со полно работно време и две деца.

Бласинг Платинум-Вилијамс, 30, наставник по англиски јазик, ја запозна сопругата на Мајкл во 2009 година. Тие имале секс до 13 пати неделно, но откако имале деца, нивниот сексуален живот паднал во втор план.

Затоа тие одлучија да „тренираат секс“ секој месец. Овие обуки вклучуваат време во спалната соба, каде што ги оценуваат едни со други перформансите и даваат конструктивни повратни информации.

Блесинг го објасни сето тоа во една неодамнешна епизода на подкастот Real Fix.

Ја одржуваме врската нова и свежа. Тој сè уште не поминал низ „обука“ во која не постигнав повеќе оргазми или мојот сопруг не беше целосно задоволен – откри Блесинг и додаде дека тие имаат такви „обуки“ двапати месечно.

Секојпат кога водиме љубов, тоа е многу возбудливо – рече Блесинг и додаде дека благодарение на ваквите тренинзи, таа и нејзиниот сопруг постојано испробуваат нови пози, пренесува Mirror.