Овој појадок топи маснотии во рекордно време: За еден месец ќе изгубите до 10 килограми!

9 јуни, 2020
фцгфцгфц

Правилниот избор на храна наутро значително влијае на губење на тежината, велат нутриционистите. Клучот за успешно слабеење не е само вкупниот број калории, туку и возраста во која се земаат. Ако ја следите оваа диета, можете да изгубите тежина без јо-јо ефект. Ако појадувате според овие принципи, ќе имате доволно енергија за целиот ден, а нападите на глад ќе исчезнат. Поентата на овој пристап за слабеење е да се добие најмногу калории .веднаш по ставањето. Неопходно е да појадувате не подоцна од 15 минути по будењето, за резултатите да бидат видливи.

Појадокот од 600 до 850 калории пред 9 часот наутро ќе делува како сојузник на метаболизмот и драстично поттикнува губење на тежината, но исто така ги балансира хормоните и ги согорува масните наслаги.

На тој начин, ќе трошите значително помалку калории за ручек и вечера, и се препорачува да не биде повеќе од 300 калории по оброк. Секој ден започнува со солиден појадок во кој ке уживате.

Пример за појадок: Омлет од 1 цело јајце и 3 белки од јајца, 50 грама сирење, 50 грама шунка, зеленчук, половина мафин со сирење, житарки со 200 мл млеко, смути од јагоди и чоколадна торта. Идеалниот појадок треба да се состои од две порции млечни производи, две порции јаглени хидрати, две порции маснотии и една порција сладок десерт.